Poengdeling mot Frigg!

Postet av Ullern Fotball den 10. Okt 2025

Frigg har vært litt av en nemesis for Ullern de siste sesongene og har påført hjemmelaget noen ordentlig stygge resultater. 
Men med Ullerns solide form denne høsten og en god prestasjon sist man møtte Frigg ga de hvite og røde troen på at denne gangen skulle man endelig kunne tukte laget fra Majorstuen. 
Men i en kamp som bølget frem og tilbake så var det smått utrolig at det stod 0-0 på lystavla (uten lys) når dommeren blåste for siste gang i kampen.

Sigurd Rørstad leverte nok en solid prestasjon (bildet). FOTO: Merethe Fosby

Ullern best igang
Hjemmelaget åpner meget sterkt å burde tatt ledelsen når Elias Lindahn mottar en fin crosser fra Sigurd Rørstad. Lindahn tar med seg ballen innover i banen og sklir gjennom Frigg forsvaret som varme hveteboller i tørt gress. Han kommer seg helt inn på 7,2 meter og får til en fri avslutning, men dessverre så blir avslutningen litt slapp og ruller til side for stolpen. 

Og mye handlet om Lindahn de første minuttene. Vi har ikke rukket å passere 4 minutter på tavla som fortsatt ikke fungerer før Lindahn igjen er på farten. Denne gangen blir han fint tredd gjennom av Foss Evensen og Lindahn løper fra Mikkel Kvinnesland i Frigg forsvaret. Kvinnesland ser ikke noen annen mulighet enn å forsøke å takle Lindahn, men i forsøket så ser det ut som han tar hælen til Lindahn. Lindahn går i bakken inne i feltet, men dommeren velger å ikke blåse i denne situasjonen. 

Ullern var definitivt best de første 10 minuttene før kampen jevner seg mer ut. Frigg ligner litt mer på seg selv etterhvert og skaper til tider endel trykk rundt Ullern boksen uten at de klarer å skape de riktig store sjansene. Noen farligheter ble det, men en trygg og god Adam Vik i Ullern målet sørget for at nullen ble opprettholdt. 
Noen minutter før pause så er det hjemmelaget som er nær scoring. Frispark fra perfekt Bendik Foss Evensen hold (20-25 meter litt til venstre). Med sitt sedvanlige korte tilløpet så curler han ballen nydelig over muren, men dessverre for Bendik og Ullern så blir det en kopi av frisparket mot Junkeren for noen uker tilbake, i tverrligger og over.  

Bendik Foss Evensen satte frisparket i tverrliggeren. ARKIVFOTO: Merethe Fosby

Pangåpning i andre
Dommeren blåser i fløyta for å starte andre omgang og lagene fyker ut av startblokka, tydelig motiverte av pausepraten. 
Første er det Frigg som er nære på før minuttet er spilt etter et flott angrep langs venstresiden. Så er det hjemmelaget som umiddelbart kontrer på sin venstreside, men to gode keepere sørger for at stillingen fortsatt er 0-0.

Andre omgangen går inn i et tydelig spor. Frigg har ballen klart mest og presser Ullern bakover i banen. Ullern forsøker å utnytte seg av de enorme kontringsrommene som Frigg etterlater seg. 
Men Ullern sliter med å få til den første pasningen etter at de vinner ballen, så trykket mot Ullern målet er ganske massivt til tider. Men når Ullern lykkes så er det farlig andre veien. 

50 minutter er spilt når nettopp den første pasningen ikke sitter og Frigg vinner ballen like utenfor sekstenmeteren. Rio-Moe får ballen med seg inn i boksen og får avsluttet, men en mesterlig redning fra Adam Vik hindrer at Frigg går opp i ledelsen. 

53 minutter spilt når det er Ullern som gjenvinner ballen høyt i banen og Nouri får fyrt av et skudd som dessverre går i stolpen og ut. En Nouri som hadde tøffe arbeidsforhold i dagens kamp mot et Frigg forsvar som tydelig hadde bestemt seg for å stenge høyresiden. 

Drøye timen er spilt når Bendik Foss Evensen får ballen inne i feltet til Frigg. En lur avslutning fra Foss Evensen stryker stolpen til navnebror Egil Evensen i Frigg målet, fortsatt 0-0 utrolig nok. 

Adam Tamrat Vik (bildet) med en god kamp mot Frigg. Foto: Merethe Fosby

Selv om Frigg har mye ball og skaper sjanser så er det ikke tvil om at de største sjansene er det Ullern som skaper. 
Elias Lindahn hadde en god kamp og er nære ved å banke inn ledelsen når det gjenstår ca 20 minutter av kampen. Et nydelig legg fra Junior Peya finner Lindahn bakerst i feltet. Lindahn får et godt treff på volley, men igjen så står målet til Frigg litt for langt til venstre og nok en ball stryker den lengste stolpen. 

På overtid så er Ullern nære på å ta med seg alle poengene. Innbytter Oliver Fitzgerald får to skuddmuligheter, men dessverre så er begge mulighetene med høyrefoten. Første skuddet blir blokkert, mens nummer to fyker noen meter over mål. 
Bortelaget får et par dødballer helt på slutten av kampen og velger faktisk å flytte opp keeper Evensen får å få med seg alle poengene. Evensen forsøker seg på et brassespark uten å treffe ballen, men i påfølgende situasjon så får de til et skudd som blokkeres av Francklyn Goulehi. Frigg roper forgjeves på hands, men dommeren er ikke i tvil og velger heller å blåse av denne heseblesende kampen noen sekunder etterpå. 

Resultatet fjerner all spenning om hvem som rykker opp til PostNord-ligaen fra denne avdelingen, det blir Junkeren som rykker rett opp igjen etter fjorårets nedrykk. 
Ullern på sin side klatrer opp på 4.plass, men det er utrolig jevnt. Kun ett poeng skiller 4-8 plass i Norsk Tipping-ligaen avd.1 når det gjenstår 3 runder. 

Kampfakta
Ullern - Frigg: 0-0
Gule kort: Giltvedt, Hockic, Tønnessen (Ullern), Støvland (Frigg)
Tilskuere: 75

Poengbørsen
3.poeng: Sigurd Giskegjerde Rørstad
For tredje kamp på rad så stikker midtstopperen av med 3 poeng på børsen. Etter å ha vært lenge ute i vinter med skade så er det ikke tvil om at han har brukt sommeren godt for denne høsten har han vært helt enorm. Ingen vits å trekke frem noe spesielt, rett og slett bunnsolid i alt han foretar seg. 

2.poeng: Francklyn Wollum-Goulehi
Sammen med midtstopperkollega Rørstad så gjør han en solid jobb i Ullern forsvaret. Den omskolerte høyrebacken viser at han bare blir bedre og bedre i sin midtstopperrolle. 
Tidligere var det som regel de offensive bidragene man trakk frem etter kamper, men nå gjør han også en solid jobb defensivt. 

1.poeng: Adam Tamrat Vik
Er trygg og god i det meste han foretar seg og når det kreves litt ekstra fra sisteskansen så er han der da også. 
Nesodden gutten har stabilisert seg på et meget godt nivå.

Verdt å nevne

Poengbørsen så langt denne sesongen

25.poeng: Arman Handal Nouri
19.poeng: Matias Victorio
17.poeng: Francklyn Wollum-Goulehi
15.poeng: Nikolai Knezevic
9.poeng: Bendik Foss Evensen, Sigurd Rørstad
8.poeng: Junior Peya Irakoze, Adam Tamrat Vik
6.poeng: Edi Hockic, Julian Alberto Skaret, Isak Tønnessen
5.poeng: Dech Lul Gach
4.poeng: Philip Fjellman
3.poeng: Marius Stølan, Elias Lindahn, Jonathan Aarenes
2.poeng: Daniel Severin Smith, Thomas Vold, Kasper Giltvedt
1.poeng: Ingvald Benestad


Kommentarer

Logg inn for å skrive en kommentar.