Rekrutt: Nærme poeng mot topplagg
Postet av Ullern Fotball den 14. Mai 2026
Rekruttgjengen har hatt en tøff start på årets sesong i 4.div, men prestasjonene menes å ha vært bedre enn hva antall poeng viser. Mot topplaget Kolbotn kjempet en om poeng til de siste minuttene av kampen, men det holdt ikke helt.
1-1 til pause
Planen var klar fra første sekund av kampen. Presse høyt når sjansen bød seg, men være rå på vurderingen av å avbryte det høye presset for å dekke rommene som Kolbotn liker å spille seg inn i, spesielt sentralt i banen. Lenge frustrerer våre gutter Kolbotn og er selv fremme på noen farlige visitter. Dessverre falles det tilbake til gamle synde etter 36 minutt når vi glipper (og viser nokså medioker innsats) på vår høyre side der et enkelt veggspill lar de slippe til inn i vår boks, men med null spillere foran mål så dette likevel ufarlig ut. En feil kommer sjelden alene og etter to bom på ballen midt foran eget mål, en blokka retur og helt kaos, så setter Kolbotn ballen i mål mellom bena på en av oss. Fryktelig kjedelig måte å slippe inn på etter så god innsats nesten hele omgangen. Som nevnt tidligere var vi ikke ufarlige fremover selv og når det dagen i forveien hadde blitt justert litt på corner så var det særs gledelig å se at en innøvd variant endte med assist fra Foss og skåring fra Lekse-Bjørnebekk på bakre stolpe. 1-1 til pause og en godt fornøyd gjeng tok fatt på 2.omg med troen på en liten skrell på Sofiemyr kunst....grus/sand....gress.
Nesten
Kampbildet forsetter i 2.omg, Kolbotn mye ball og vi farlige på overganger. Så får vi det som virker som en ufarlig overgang mot, men der vi igjen blir opptatt av å stenge rom som er mindre viktige og dermed åpner veien mot mål. Dermed får Kolbotn gjøre det de ønsker, kombinere seg gjennom og skyter via et Ullernben og over hodet på Benestad. Men så tar vi rett og slett mer og mer over kampen og vinner stadig ballen oftere nærme motstanders mål og det er nesten litt utrolig at vi ikke har fått en utligning når kampen endrer sine siste minutter. Vi er i ferd med å gjøre noen siste partytriks når vi på utrolig svakt vis lar Kolbotn lett komme seg fri fra eget hjørne av banen, raske Amdal stikker avgårde og et par sekunder senere er kampen over. 1-3, hederlig, men null poeng.
Vi ser igjen det vi jobber med på feltet
Det er godt å se igjen mye av det vi jobber med på feltet, spesielt defensivt er vi i store deler av kampen dyktige til å vurdere om vi kan presse høyt eller om vi bør presse lavere. Dessverre mot såpass gode lag må en fort ha 90+ minutter med vårt høyeste nivå og der er vi rett og slett ikke helt enda. Det glipper i avgjørende situasjoner og der må vi bare jobbe videre. Gruppen ser fremgangen og stemningen i garderoben og på feltet er preget av fortsatt tro på det vi driver med og at poengene vil komme med stadig bedre prestasjoner. Så vi må bare fokusere på det vi får gjort noe med og jobbe på videre, hovedtrener Rudi.
⭐⭐⭐ Daniel Nelson Sa med ny solid kamp på sin nye posisjon venstre back. God kontroll defensivt mot en god kant og bidrar mye fremover med sin evne på å føre ball. Har virkelig tatt steg siden returen fra CBK.
⭐⭐ Ludwig L. Aulie spiller jevnt over på et nivå som ville vært godt minst en hylle opp. Gode valg off og def gjennom hele kampen. Engasjert og bidrar til helheten samtidlige 90 minutter til krampa tok han.
⭐ Jacob Strandskogen har funnet seg godt til rette på vår venstre kant, blir oftere satt opp rettvendt der og kan med sitt blikk for spillet og slepne dragninger skape trøbbel for motstanderen. Flink til å få kontroll på ballen når vi ofte måtte gå litt lengre og direkte mot Kolbotn sitt høye press og har som nevnt før tatt steg defensivt.
MSA: Skuffet gjeng etter nederlag på Intility
Postet av Ullern Fotball den 11. Mai 2026
På søndag var det duket for den 6. serierunden da MSA tok turen til Intility for å møte Vålerenga sin rekruttgruppe. Med flotte rammer på et flott stadion lå det meste til rette for en underholdende kamp.
1. omgang
Begge lag føyk ut av startblokkene, høyt press og direkte angrepsfotball førte til flere sjanser til begge lag, og etter 25 minutter hadde Vålerenga satt to baller i nettet, men begge ble vinket av for offside. I det 35. minutt skulle derimot kampens første mål komme. Vålerenga setter i gang spillet kort, det registrerer Ullerns nummer 8, Isak Tønnessen, og med perfekt timing bryter han ballen rett ved Vålerenga sin 16-meter før han serverer Bendik Foss Evensen som sikkert sender bortelaget i føringen.
Flere mål blir det ikke, og Ullern gikk for første gang i år til pause med ledelse. I pausen er det tre ting som blir gjennomgått: det høye presset, frispillingen mot Vålerenga sitt høye press, og hvordan gutta skal løse det ned når Vålerenga presser lavere i banen.

2. omgang
2. omgang starter med at Ullern har relativt god kontroll, uten at noen av lagene skaper særlig store sjanser. I det 66. minutt tar omgangen fyr, en lang ball fra Vålerengas keeper ender med miskommunikasjon mellom Stensland og Brauti, og Vålerenga-angriperen Mathias Mashudu Solberg kommer først på ballen og kan trille den i det åpne målet.
2 minutter etterpå er Vålerenga frempå igjen, men blir stanset av Sigurd Rørstad i Ullernforsvaret, på ulovlig vis mener dommeren, og Ullern er redusert til 10 mann med 20 minutter igjen å spille. Det vet Vålerenga å utnytte, og på to minutter avgjør de kampen når de scorer 2-1 og 3-1 i henholdsvis 74. og 76. spilleminutt.
Det blir ingen flere mål, og alle poengene blir værende på Valle. Det var en skuffet Ullerngjeng i garderoben som opplevde at de kastet bort poengene denne søndagen. Men det er ingen grunn til å grave seg ned, her er det bare å rette seg opp i ryggen, brette opp armene og gjøre seg klar til ny kamp allerede på lørdag når Frigg kommer på besøk på Ullernbanen.

Kampfakta
Målscorere: 0-1 Bendik Foss Evensen (35'), 1-1 Mathias Mashudu Solberg (66'), 2-1 Mathias Mashudu Solberg (74’), 3-1 Ulrik Gjøslien Martins (76')
Gule kort: Arman Nouri, Junior Peya (Ullern), Ahmadou Dioulde Bah (Vålerenga 2)
Røde kort: Sigurd Rørstad (2 gule) (Ullern)
Tilskuere: 141
Ullern fra start: Jonas Brauti, Dech Lul Gach, Marius Stensland (Francklyn Wollum Goulehi 82’), Sigurd Rørstad, Jonathan Aarenes, Junior Peya, Dion Osdautaj (Sebastian Frost 70’), Isak Tønnessen, Amel Muratovic (Oliver Fitzgerald 82’), Arman Nouri, Bendik Foss Evensen
Spillerbørs
⭐⭐⭐ Bendik Foss Evensen scorer nok en gang, er god feilvendt og framgangen i forsvar fortsetter.
⭐⭐ Isak Tønnessen fortsetter å plukke stjerner. Har en nydelig ballvinning på 1-0 scoringen til Bendik som viser kvalitetene hans i det høye presset.
⭐ Junior Peya leverer nok en god prestasjon i dypet
Uke 20: Borte mot Kolbotn og hipp hipp hurra på søndag
Postet av Ullern Fotball den 10. Mai 2026
Da går vi inn i ukesykluser der tirsdag er kampdag de neste ukene. Moro å ha Reiten og Amund tilbake i trening, og om ikke alt for lenge kan vi håpe på å ha hele gruppen frisk og rask og dermed noe større antall på trening. Det blir bra. G19 IK på torsdag og lørdag 16.mai, fotballens dag, så er det MSA rett før vi trener.
Man 11.mai
Kl.17.45 - Oppmøte i gard
Kl.18.00 - Klare på feltet. Innhold: Aktivering, minispillvariant, spill og konkurranse. Ferdige kl.19.00.
Tirs 12.mai
Kl.20.15 - Seriekamp mot Kolbotn på Sofiemyr. Oppmøte kl.19.15. Ofte mye rot og surr på Kolbotn med garderober milevis unna banen osv, så vi skal komme med nøyaktig info når det nærmer seg. Planlegg å være der i god tid for å finne både parkering og annet.
Ons 13.mai
Kl.16.45 - Oppmøte i gard og video/evaluering fra kl.17.00
Kl.17.15 - Klare ute. Innhold: Foamrulle, innkastøvelse, rondo og styrke ben om det ikke er gjort tidligere på dag.
Tors 14.mai
Fri/egentrening
Kl.20.15 - G19 IK kamp
Fre 15.mai
Kl.17.15 - Oppmøte i gard
Kl.17.30 - Klare på banene. Innhold: Aktivering og skade, konk, spilløvelse, spill stor bane. Ferdige kl.18.30.
Lør 16.mai
Kl.13.00 - MSA vs Frigg på CC
Kl.14.45 - Vi er klare for trening som starter med en gang kampen er ferdig. Innhold: Aktivering, prepp, EPE og spill så stor bane vi får til. Ferdige kl.16.15.
* Styrke ben skal gjennomføres etter økten.
Søn 17.mai
Hipp hipp hurra med is og tog :)
Uke 20 - Frigg dagen før dagen�
Postet av Ullern Fotball den 9. Mai 2026

"Når du bekymrer deg for resultater, slik mange i vårt samfunn gjør, blir det vanskelig å noen gang bli lykkelig. Vi bryr oss ikke om resultatene, vi prøver å fokusere på hva vi egentlig vil oppnå – små forbedringer i de ulike fasene av spillet. Hvis du gjør det, vil du få gode resultater."
RUTINER:
- Fravær seinest 12:00
- KLAR FOR ØKT seinest 10 minutter før i garderoben
- Utstyrsansvarlige sørger for at alt utstyr er klart ute FØR øktstart
- Alle (også de som trener alternativt) er på plass helt til vi sier takk for i dag
- Garderobeansvarlige rydder garderoben og setter på vask etter trening
UKE 20:
Utstyrsansvarlige: FRANCK
Garderobeansvarlige: INGVALD
Mandag:
*Fin dag for lett styrke overkropp og lek med ball
Tirsdag:
*Fin dag for styrke overkropp
MSB borte vs Kolbotn 20:15
Onsdag:
Trening kl 18:30 (klar seinest 18:20 i garderoben)
*Fin dag for styrke overkropp og lett styrke bein
Torsdag:
Trening kl 11:00 (klar seinest 10:45 i garderoben)+ sosialt etter økten
Fredag:
Trening kl 17:00 (klar seinest 16:45 i garderoben)
*ingen styrke
Lørdag:
MSA vs Frigg 13:00 (12:00)
*Fin dag å trene tung styrke bein etter kamp
Søndag:
Gratulerer med dagen!
MSA: Avansement i NM
Postet av Ullern Fotball den 8. Mai 2026

Det var ingen tvil om hva som var gårsdagens høydepunkt da Ullern tok imot Lambertseter i vårsolen på Ullernbanen. Hjemmelaget var favoritter i den andre kvalifiseringsrunden til NM 2027, men som alle vet: cup er cup.
1. omgang
Ullern tok styringen fra start, og satte et press mot Lambertseter sitt mål da de utnyttet bredt mellomrom, men slet med å skape de store sjansene. Gjestene på sin side satset på overganger, men Ullern hadde stort sett god kontroll og fikk avverget Lambertseter sine forsøk, og de store sjansene uteble.
Etter 20 minutter fikk hjemmelaget hull på byllen da Dion Osdautaj ble spilt gjennom i bakrom, han chippet ballen elegant over keeper og serverte Amel Muratovic på åpent mål. 20 minutter senere var Muratovic på farten igjen, fra venstre hjørne av 16-meteren satte han ballen kontant i nærmeste hjørne. Skulle tro han hadde sett Lucas Haré sin scoring mot KFUM på søndag. Like før pause økte Ullern ledelsen til 3-0 da Bendik Foss Evensen kom alene med keeper og plasserte ballen sikkert i hjørnet.
Ullern gikk dermed til pause med en komfortabel 3-0 ledelse.
2. omgang
2.omgang fortsatte der den første slapp, med at Ullern presset på for flere mål. Både Sebastian Frost og Jonathan Lekse-Bjørnebekk, som ble byttet inn i pausen, hadde hver sin sjanse til å øke ledelsen, men dessverre for hjemmelaget gikk begge avslutningene utenfor.
Etter 63 minutter ble det likevel litt spenning da Marius Stensland ble sendt i dusjen. En lang ball fra Lambertseter ble spilt i bakrom, nevnte Stensland løp inn foran spissen til Lambertseter 40 meter unna eget mål, mens ballen trillet inn til Jonas Brauti i Ullernmålet. Dommeren på sin side mente derimot at Stensland forhindret en åpenbar scoringsmulighet og viste ham det røde kortet. Det var en avgjørelse få skjønte noe som helst av.
De siste 25 minuttene la Ullern seg lavere i 1-5-3-1, og de få forsøkene som kom forbi vårt bakerste ledd hadde Jonas Brauti full kontroll på. Om kampen ikke var punktert allerede, så satte Junior Peya spikeren i kisten i det 80. minutt da han så at Lambertseter sin keeper var langt ute og like gjerne skøy ballen over ham og fastsatte resultatet til 4-0.
Noen flere mål ble det ikke, og Ullern er dermed videre til siste kvalifiseringsrunde til NM 2027!
Junior Peya ble kåret til banens beste - da ventet det premie fra 532.no - din draktleverandør
Kampfakta
Målscorere: 1-0 Amel Muratovic (20'), 2-0 Amel Muratovic (40'), 3-0 Bendik Foss Evensen (45’), 4-0 Junior Peya (81')
Gule kort: Junior Peya, Amel Muratovic (Ullern), Stian Nyborg (Lambertseter)
Røde kort: Marius Stensland (Ullern)
Tilskuere: 90
Ullern fra start: Jonas Brauti, Dech Lul Gach (Peder Nes 60’), Marius Stensland, Sigurd Rørstad, Anton Foss, Junior Peya, Dion Osdautaj (Jonathan Lekse-Bjørnebekk 45’), Isak Tønnessen, Amel Muratovic (Jacob Strandskogen 60’), Arman Nouri (Jonathan Aarenes 75’), Bendik Foss Evensen (Sebastian Frost 45’)
Spillerbørs
⭐⭐⭐ Junior Peya leverer en god forestilling både i forsvar og angrep. Han timer presset sitt veldig godt som sørger for at han skaper flere gunstige ballbrudd for Ullern. I angrep er han flink til å vurdere hvilket rom som bør angripes når han er ballfører. Kroner det hele med en lekker scoring.
⭐⭐ Amel Muratovic får sin første kamp fra start i en tellende kamp for Ullern. Ingen bedre måte å starte på enn å score to mål. God 1v1 offensivt gjennom hele kampen, samtidig som han omstiller meget raskt når laget mister ballen.
⭐ Sigurd Rørstad vinner det som vinnes kan av duller i både luften og langs bakken. Han kontrollerer det bakerste leddet på en veldig god måte, og får kapteinsbindet når Arman Nouri ble byttet ut.