Barn

Vi jobber målrettet med miljøet som til enhver tid er i barnefotballen, og med å utvikle hvert enkelt barn sin lidenskap for fotball og evne til å spille. Dette har vi oppsummert i to hovedmål:

  • Fotballskole på Ullen CC Vest Arena.
    1) Miljøet på Ullernbanen skal være grunnmuren for gode opplevelser og et livslangt engasjement for fotballen hos våre medlemmer 

Det skal være trivelig å ta turen innom Ullernbanen, uavhengig av om man kommer på “løkka” eller skal på organisert trening. Uavhengig av om man skal på a-kamp, eller om man bare vil ha en plass å henge. Vi ønsker å skape en møteplass for barna hvor de vet at de kan komme å være, i trygge omgivelser med stor sjanse for å møte på noen du kjenner. Vi jobber etter følgende prossessmål for å skape et slikt miljø: 


  • - Vi skaper og jobber etter rutiner som ivaretar alle Ullernbarns glede av den organiserte aktiviteten 
  • - Vi skal være bevisste på å kommunisere ut våre verdier til våre medlemmer og vårt nærområde 
  • - Vi skal være dyktige på individuell dialog med hver familie på klubbens akademi fra første møte 




2) Våre barn skal utvikle interesse og ferdigheter fordi de er mye på løkka, og at de får en riktig balanse av mestring og utfordring i den organiserte aktiviteten 

Den viktigste byggesteinen i ethvert barns fotballutvikling er hvor mye fotball som spilles. Uansett hvor omfattende og bra organisert tilbud som gis av en gitt klubb er den uorganiserte aktiviteten avgjørende for i hvor stor grad et barn tar det neste steget og når. I den uorganiserte aktiviteten, eller leken, er det som regel mange verdifulle timer med spillaktivitet i en kontekst som barnet selv har valgt å være i og dermed ofte er trygg nok til å utforske i. Vi tror på at kombinasjonen av løkkeaktivitet og et godt organisert tilbud gir best utvikling av evnen til å spille fotball og ikke minst interessen for det. I den organiserte aktiviteten kan vi også, til en viss grad, kontrollere barnets mestring og utfordring i spill ved å tilpasse betingelser, og hvem de spiller med og mot. Ved at vi gir så mange vi klarer en balanse hvor man kontinuerlig får begge deler gjør vi det vi kan for å holde barna i flytsonen. Dette oppnår vi ved å jobbe mot følgende mål: 


  • Vi skal legge til rette for en merkbar økning i uorganisert aktivitet på Ullernbanen 
  • Gjennom en balanse av mestring og utfordring skal vår organiserte aktivtet motivere barn til å spille mer fotball 
  • Vår treningsmetodikk skal legge til rette for at våre barn lærer gjennom spillet på våre økter 


10 åringer på Løkkelørdag på Ullern CC Vest Arena. 

Resultatmål

Kvaliteten på et miljø kan være vanskelig å ha et konkret mål på, men vi mener at trivselen og mulighetene hvert enkelt barn får til å utvikle seg gir noen forutsetninger for i hvor stor grad barnet ønsker å fortsette med fotballen. På samme måte er det at du har lært noe, og har mange nok opplevelser med mestring som over tid gir utvikling, noe som øker sjansen for at det er noe man vil fortsette å gjøre. Dermed blir antallet som ønsker å spille fotball i ungdomsårene, og spesielt antallet som ønsker å spille mye fotball, for oss et mål på i hvor stor grad vi klarer å oppnå våre mål og vår visjon. For kontinuerlig å måle og evaluere i hvor stor grad vi lykkes i barnefotballen har vi følgende resultatmål: 


  • Hver årgang skal levere 75/40 barn til G/J-13, hvorav 50/20 er med på vårt satsingstilbud. Av sistnevnte skal minst 40/15 ha spilt i Ullern helt fra sin første fotballdeltagelse.




Som et verktøy for våre årskullansvarlige har det blitt utarbeidet arbeidsbeskrivelser med strategier for å jobbe mot våre mål. 

For å laste ned hele arbeidsbeskrivelsen: Arbeidsbeskrivelser (1).jpg